Круглий стіл РНСУ з нагоди створення Музею

От ВСБ на обсуждении присутствовал зам председателя Бегун Василий Васильевич (крайний слева).

05 серпня 2020 р. відбувся круглий стіл Ради національних спільнот України з нагоди створення Музею історії етносів України, за участю керівників національно-культурних громад України. На початку зустрічі Голова РНСУ Ашот Аванесян привітав учасників круглого столу, побажав всім плідної роботи та гарної дискусії. Його доповнив заступник, голова правління Всеукраїнської асамблеї татар Емір Валєєв.

На заході були присутні керівники афганської, білоруської, болгарської, вірменської, грецької, єврейської, корейської, литовської, румунської, палестинської, польської, російської, татарської, туркменської спільноти в Україні, союзу марі України, староверців-липован та єгипетського земляцтва. Було обговорено актуальні питання розвитку музейної справи, перспективи співпраці між музеями регіонів України. Ашот Аванесян ознайомив учасників круглого столу із концепцією створення Музею. «В основу концепції експозиції Музею буде покладено принцип збереження історичної пам’яті українців різного етнічного походження. На даному етапі ми зібралися, аби визначитися, у якому форматі створюватиметься Музей. А вже від цього залежить, що в ньому буде розміщено та терміни його відкриття. Кожна етнічна спільнота, яка співпрацює з Радою національних спільнот України, може мати своє представництво в Музеї історії етносів, — зазначив Голова РНСУ. У свою чергу голова палестинської діаспори в Україні Хуссейн Хатем Алі наголосив, що готовий допомогти зі створенням експозицій. «Ми з радістю допоможемо та передамо матеріали, які стосуються саме палестинської культури, аби створити тут експозицію культури та мистецтва Палестини. Тож ми раді підтримувати такі ініціативи і допомагатимемо».   Будемо залучати усі можливості до нашого Музею. Співпраця в культурній галузі як для нас так і для Посольства може бути дуже плідною. Тож, маємо надію в перспективі на обмін делегаціями з метою перейняти досвід. Адже нам є чому повчитися і в той же час, є що показати, – сказав голова правління Єгипетського Земляцтва Київ-Україна Атіа Валід. На засіданні були розглянуті питання порядку денного щодо створення Музею:

  1. Створення Музею історії етносів України та його структурних підрозділів: Голова РНСУ презентував усім присутнім структуру майбутнього Музею із назвами структурних підрозділів та посадами, що в них будуть передбачені. 
  2. Ремонтно-відновлювальні роботи та благоустрій Музею: Проведення ремонтно-відновлювальних робіт та благоустрою Музею історії етносів України, безумовно, потребує значної фінансової підтримки. Ми розуміємо, що у зв’язку з введенням карантину в країні зараз всі переживають важкі часи. Ми зверталися до всіх, як до активних діячів у житті держави та справжніх патріотів України. Наші слова були почуті і знайшлися небайдужі люди, які підтримали ідею благоустрою Музею і допомогли.

 Голова РНСУ ще раз подякував всім небайдужим за надану матеріальну благодійну допомогу на проведення ремонтних робіт в приміщенні Музею історії етносів України та щиру зацікавленість у створенні естетичного інтер’єру закладу (детальніше із переліком осіб, які допомогли на І етапі благоустрою Музею історії етносів України, ви можете ознайомитися на сайті РНСУ). Роботи по ремонту наданого приміщення вже розпочаті та потребують продовження. Будемо вдячні всім, хто відгукнеться і побажає нам допомогти у наступних етапах ремонтно-відновлювальних робіт та благоустрою Музею.            

  1. Наповнення Музею експонатами: Робоча група Ради національних спільнот України працює над наповненням Музею історії етносів України і закликає всіх небайдужих взяти участь у наповненні колекції майбутніх експонатів. Експонатом у Музеї може бути як справжній (оригінальний) предмет, так і відтворення, макети-моделі або науково-допоміжні матеріали.

 Важливою складовою функціонування Музею є виховання громадян, особливо молодого покоління, патріотами своєї країни, дітьми свого народу. Вкрай важливо й надалі проводити ґрунтовну роботу з дослідження історії науки для утвердження національної свідомості через історичну пам’ять, через осмислення того, хто ми, якою є земля, яка нас народила, — наголосив заступник голови РНСУ Петро Григоріченко, президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конгрес ромен України». Україна подарувала світові багато талановитих людей – фізиків, мислителів, архітекторів, мікробіологів, письменників. Ми плануємо присвятити окремий сектор у Музеї для видатних особистостей в історії України, — підкреслив заступник голови РНСУ, перший віце-президент Союзу греків України Микола Корецький. На стінах коридору будуть розміщені скляні стенди, розміром 1,5м х 60см, товщиною 10см. Кожна етнічна спільнота зможе розмістити в них основні національні атрибутів своєї історичної Батьківщини. Призначення та функції музейних інституцій сьогодні насправді помітно еволюціонують. З часом Музей історії етносів України планує запровадити систему QR-кодів. QR-коди з описом будуть закріплені за кожним експонатом. До цих описів доступ зможе отримати кожен відвідувач зі смартфоном, достатньо буде лише зісканувати код. Усі описи будуть представлені українською, російською та англійською мовами та доступні, зокрема, на сайті Музею разом зі світлинами експонатів, — зазначив Ашот Аванесян. У підсумку, з кожного питання, винесеного на порядок денний, було прийнято компетентні та виважені рішення. Під час круглого столу учасники обговорили, зокрема, концепцію майбутнього музею, його освітню роботу, наукове забезпечення формування експозиції та інше, всі присутні обмінялися думками та досвідом. Було створено оргкомітет Музею та затверджено його персональний склад. Голова РНСУ Ашот Аванесян подякував присутнім за участь у засіданні круглого столу та відзначив, що питання, які були підняті на круглому столі вийшли за межі обговорення, було підняте, у тому числі, питання виходу в світло книги-альбому «Організації РНСУ» та ще раз підкреслив, що Рада національних спільнот України завжди відкрита до ініціатив та пропозицій. Дякуємо всім присутнім!
Бережіть себе і своїх близьких!
До нових зустрічей!

10.08.2020.

На основе материалов radaspilnot.org.ua: http://www.radaspilnot.org.ua/kruglij-stil-rnsu-z-nagodi-stvorennja-muzeju/

Поделиться

Добавить комментарий